Jaarverslag Opmaat 2001
Opmaat Divisie Thuiszorg Divisie JGZ

Divisie Maatschappelijk
Welzijn

Ondernemings-
raad
Cliënten-
raad
Klachten-
commissie
Commissie
Melding Incidenten
Financieel
Overzicht
«terug Inleiding Beleidsvoering Activiteitenbeleid
Kwaliteitsbeleid
 

Uitvoering van activiteiten

Personeelsbeleid

K
L
A
N
T
E
N
S
E
R
V
I
C
E

De afdeling Zorghulpmiddelen heeft ruimschoots voldaan aan de afspraken met het regionale zorgkantoor door 400 extra transporten naar klanten te realiseren en 800 verstrekkingen meer dan overeengekomen te leveren.
Het uitleenpunt in Rhoon werd gesloten, omdat het te beperkt gebruikt werd. Cliënten konden hun artikelen laten bezorgen. Ook konden ze in Barendrecht of Zwijndrecht worden afgehaald. In het begin was extra vervoer nodig, maar dat nam in de loop van het jaar af.


 

 

telefoontjes zorglijncentrale per groep

cliënten spreekuren VoDi

VoDi: cliëntcategorie eerste consulten

VoDi: gemiddelde wachttijd per 4 weken

servicepakket aantal cliënten

cursussen / themabijeenkomsten servicepakket

totaal cursisten servicepakket

Het streven naar een toename van 15% cursisten bij het Servicepakket is ruim gehaald. Het aantal gebruikers van diensten nam met 60% toe, in plaats van met de geplande 50%. De belangstelling voor vertrouwde activiteiten bleek te groeien en niet, zoals verwacht, bij enkele nieuw opgezette 'klappers'.

In 2001 konden er vijf nieuwe diensten aan het bestaande pakket worden toegevoegd:
1. de klussendienst
2. de stomerijservice
3. sta-op-stoel
4. acties met zwembaden
5. indoor speeltuin
Steeds vaker werden doelgroepen gericht benaderd met activiteiten van het Servicepakket. Demonstraties van cursussen in een indoor speeltuin aan ouders van jonge kinderen is daarvan een voorbeeld. Ouders kregen informatie, terwijl de kinderen konden spelen.
De uitbreiding van de afdeling VoDi moest leiden tot verkorting van de wachttijden voor de spreekuren. Het resultaat was 33% minder wachttijd tussen het maken van een afspraak en het spreekuurbezoek.
In Zwijndrecht begonnen de diëtisten één maal per vier weken met een spreekuur op zaterdag. Hiermee werd het spreekuur beter bereikbaar voor mensen die door de week niet of moeilijk kunnen komen.

Kennisbeleid
Financieel beleid
Activiteiten
Toekomstplannen

verder»

terug naar boven